Železnice

Vladimír Klusáček tentokrát představuje recenzi stavebnice návěstidla SSSR, jednoho z mnoha doplňků, kterým můžete své modelové kolejiště doplnit.

Stavebnice návěstidla SSSR

Vladimír Klusáček

Vladimír Klusáček se ve svém novém článku zabývá stavbou dvounápravového krytého nákladního vozu řady Gbgs se třemi a dvěma odsypnými klapkami.

Vladimír Klusáček se ve svém novém článku zabývá stavbou dvounápravového krytého nákladního vozu řady Gbgs.

Vladimír Klusáček se po měsíční pauze ve svém novém článku zabývá pluhem na úpravu štěrkového lože PUŠL - 71 v měřítku H0.

Vladimír Klusáček se ve svém článku zabývá posunovacím motorovým vozem A 25.

Vladimír Klusáček se ve svém článku zabývá poštovními vozy, které můžete potkat na české železnici. Podrobněji nás seznámí s poštovním vozem Gbkkqs.

Slyšeli jste někdy o tárovacích vozech? Pokud ne, pak vězte, že po dnešním článku Vladimíra Klusáčka budete mít jasno. A třeba své kolejiště některým tárovacím vozem obohatíte.

Před časem zde Vladimír Klusáček popisoval stavbu dvounápravového krytého vozu řady Gbgkks v měřítku H0. Dnes čtenáře seznámí s dvounápravovým krytým spěšným vozem řady Gbs.

S Vladimírem Klusáčkem se ohlédneme za tím, jak se v našich krajích v dobách dávno minulých přepravoval margarín. Přirozeně, že součástí článku je návod na stavbu železničních modelů s touto tematikou, které budou ozdobou každého kolejiště.

V dnešním článku seznámí Vladimír Klusáček všechny příznivce železničních modelů s čtyřnápravovou nakrátko spojenou jednotkou řady PPr (Laas, Laads), která slouží k přepravě silničních vozidel, zemědělských strojů a dlouhých nákladů.

Není to tak dávno, co nás Vladimír Klusáček seznámil se stavbou výpravní budovy ve Včelničce. Dnes se s námi podělí o popis stavby dvounápravového krytého vozu řady Gbgkks v měřítku H0.

Dnešním článkem se spolu s Vladimírem Klusáčkem podíváme na stavbu výpravní budovy ve Včelničce, jež leží na trati mezi Jindřichovým Hradcem a Obrataní.

V klubovně zahrádkářů v Podhradní ulici v České Skalici se konala ve dnech 9. až 11. září 2011 výstava železničních modelů, kterou připravil Oldřich Karlíček s rodinou a přáteli.

Modelářské dílny probíhají každé úterý a čtvrtek v prodejně s modelářskými potřebami u pana Karlíčka v České Skalici. Malí i velcí modeláři se zde seznamují s využitím nových materiálů pro tvorbu krajiny.

Po delším čase se v reportáži vrátíme do krytých prostor. Bystrý čtenář jistě pozná, že tentokráte nepůjde řeč o lodních modelech. Ale o jakých? Nabízí se hned několik modelářských kategorií, např. leteckých, ale držme se při zemi. Ne vždy musí jít o RC modely, takže dnes se podíváme na výstavu železničních modelů, chcete-li vláčků, kterou uspořádal KŽM Plzeň od 28. října do 21. listopadu 2010 v prostorách vlastní klubovny v ulici K. Steinera 1079/10A v Plzni - Skvrňanech.